گالری تصاویر
نمونه ویلاهای لوکس
مشاورین صدف

  سرمايه گذاري در شهر جديد هشتگرد
طرح ایجاد شهرهای جدید به منظور پاسخگویی به شهرنشینی سریع و نیاز گسترده به مسکن و جلوگیری از شهر های خودرو در منطقه شهری کلان شهرها مطرح و به عنوان یک سیاست و ضرورت جدی در دستور کار دولت قرار گرفت .

در اواخر سال 1364 هیات دولت واگذاری 16000 هکتار زمین را جهت ایجاد شهرهای اقماری به وزارت مسکن و شهرسازی تصویب و ابلاغ نمود .
مسئولیت اجرای این طرح به عهده وزارت مسکن و شهرسازی و مکان یابی و تملک زمین و تهیه و طرح و اجرا از طریق شرکت عمران شهرهای جدید و شرکتهای تابعه مورد پیگیری مستمر قرار گرفت . در سال 1367 قرارداد تهیه طرحهای مطالعاتی و طرح جامع چند شهر جدید در منطقه شهری تهران و با مهندسین مشاور مختلف ایرانی منعقد گردید. در سال 1368 ایجاد این شهرها و مکان آنها به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسید که هشتگرد با 500 هزار نفر در محور غرب از جمله این شهرهاست . شهر جدید هشتگرد بزرگترین شهری است که در منطقه شهری تهران به وجود آمده است . عمده ترین عواملی که در انتخاب شهر جدید هشتگرد مد نظر بوده عبارتست از:
* فاصله بهینه شهر جدید با شهر تهران ( نه چندان دور که جاذبه شهر تهران در شهر وجود نداشته باشد و نه چندان نزدیک که به صورت توسعه پیوسته به تهران متصل گردد)
* وجود زمینهای مناسب غیر کشاورزی با مالکیت عمومی و قابل تملک – شیب قابل قبول جهت شهرسازی و خاک مناسب جهت استقرار سازه های بلند
* دسترسی مناسب به منابع آب ( آبهای زیر زمینی – آب سدهای نزدیک و ...)
* وضعیت جغرافیایی و طبیعی مناسب ( آب و هوا و اقلیم)
* فاصله مناسب با شهرهای بزرگ اطراف
* مکان شهر در فاصله حدود 65 کیلومتری تهران (40 دقیقه با اتومبیل و 20 دقیقه با قطار سریع‌السیر) قرار دارد .
* شهر جدید بر روی محور غرب تهران که پر جمعیت ترین و پر جاذبه ترین محور دسترسی به تهران است
* وجود هزاران هکتار زمین بایر و غیر کشاورزی با مالکیت عمومی بصورت یکپارچه در این مکان قرار دارد .
* شهر جدید هشتگرد در کنار اتوبان تهران–قزوین و در شمال جاده تهران – قزوین و راه آهن تهران-تبریز به مناطق غربی قراردارد این محورهای ارتباطی دسترسی شهر جدید را به تهران و شهرهای نزدیک در مناطق دیگر کشور تامین میکند .
* فاصله شهر جدید هشتگرد از شهر تهران 65 کیلومتر ، کرج 25 کیلومتر و قزوین 65 کیلومتر می‌باشد.
* در مطالعات آمایش سرزمین ایران، هشتگرد بعنوان یک منطقه مناسب توسعه شهرهای میانی در اطراف تهران تعیین شده است.
* وجود دشت غنی هشتگرد و نظرآباد می تواند در تامین مواد اولیه کشاورزی مورد نیاز شهر باشد.

طرح مسكن مهر شهر جديد هشتگرد
با توجه به نیاز اقشار کم در آمد به مسکن و در راستای اهداف اقتصادی دولت در این زمینه ، طرحی به پیشنهاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای احمدی نژاد به نام طرح مهر بعنوان تبصره 6 قانون بودجه سال 1386 کل کشور در اسفند ماه 1386 به تصویب رسید و براساس آیین‌نامه اجرایی بند " د" تبصره 6 ابلاغی اردیبهشت ماه 86 و دستور العمل اجرایی آیین نامه بند " د" تبصره 6 تیرماه 86 مقرر گردید متولی طرح وزارتین ، تعاون و مسکن و شهرسازی با همکاری و هماهنگی لازم نسبت به گزینش تعاونیها و احراز شرایط اعضاء و واگذاری زمین به صورت اجاره 99 ساله به تعاونیهای مسکن اقدام نماید .
عضویت : شرایط عضویت هر فرد : -1 عدم استفاده از وام مسکن 2 - نداشتن مسکن 3 - متاهل بودن
4 - افراد مجردی که سرپرست خانوار بوده و فاقد مسکن هستند 5 - دختران مجرد بالای 35 سال. حائز شرایط بودن هر عضو در تعاونی از طریق اداره تعاون و مسکن و شهرسازی صورت می گیرد .
در شرکت عمران شهر جدید هشتگرد تعداد 34761 واحد با انبوه سازان مسکن مهر تفاهم نامه و 10890 واحد قرارداد اجاره ای منعقد گردید و 24754 واحد با تعاونیهای مسکن قرارداد اجاره منعقد گردید که از این تعداد 11964 واحد از تعاونی‌های مسکن موفق به اخذ پروانه ساختمانی شدند و 8617 واحد انبوه سازان مسکن مهر موفق به اخذ پروانه ساختمانی گردیدند .
تعداد واحد معرفی شده به بانک جهت اخذ تسهیلات وام یک میلیون تومانی به تعداد 22 تعاونی و 8099 واحد موفق به اخذ دریافت تسهیلات شدند .
24 انبوه ساز به تعداد 34761 واحد انبوه سازان مسکن مهر تفاهم نامه و 10890 واحد قرارداد اجاره‌ای منعقد گردید .
سهمیه 55000 نفر در نظر گرفته شده است .

  • موقعيتي و بستري آماده براي مهاجريين تهران
  • راه اندازي مترو
  • نزديك بودن به پايتخت
  • آب و هواي بسيار عالي و معتدل
  • چشمندازي عالينویسنده : مدیریت در تاريخ سه شنبه 9 خرداد 1391 - 15:42:16 | نظرات0 |  نسخه مناسب برای چاپ      

شما باید برای ارسال در سایت به سیستم وارد شوید یا اگر عضو نیستید ثبت نام کنید اینجا براي ثبت نام كليك كنيد
تمام حقوق برای وب سایت گروه مشاورين صدف محفوظ است
Power By :amlakesadaf.ir
زمان بازسازي صفحه :0.1252 ثانيه, 0.0120 براي هر جستجو .