عنوان خبرسرمايه گذاري در شهر جديد هشتگرد
(شاخه: )
ارسال شده توسط مدیریت
سه شنبه 9 خرداد 1391 - 15:42:16

طرح ایجاد شهرهای جدید به منظور پاسخگویی به شهرنشینی سریع و نیاز گسترده به مسکن و جلوگیری از شهر های خودرو در منطقه شهری کلان شهرها مطرح و به عنوان یک سیاست و ضرورت جدی در دستور کار دولت قرار گرفت .

در اواخر سال 1364 هیات دولت واگذاری 16000 هکتار زمین را جهت ایجاد شهرهای اقماری به وزارت مسکن و شهرسازی تصویب و ابلاغ نمود .
مسئولیت اجرای این طرح به عهده وزارت مسکن و شهرسازی و مکان یابی و تملک زمین و تهیه و طرح و اجرا از طریق شرکت عمران شهرهای جدید و شرکتهای تابعه مورد پیگیری مستمر قرار گرفت . در سال 1367 قرارداد تهیه طرحهای مطالعاتی و طرح جامع چند شهر جدید در منطقه شهری تهران و با مهندسین مشاور مختلف ایرانی منعقد گردید. در سال 1368 ایجاد این شهرها و مکان آنها به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسید که هشتگرد با 500 هزار نفر در محور غرب از جمله این شهرهاست . شهر جدید هشتگرد بزرگترین شهری است که در منطقه شهری تهران به وجود آمده است . عمده ترین عواملی که در انتخاب شهر جدید هشتگرد مد نظر بوده عبارتست از:
* فاصله بهینه شهر جدید با شهر تهران ( نه چندان دور که جاذبه شهر تهران در شهر وجود نداشته باشد و نه چندان نزدیک که به صورت توسعه پیوسته به تهران متصل گردد)
* وجود زمینهای مناسب غیر کشاورزی با مالکیت عمومی و قابل تملک – شیب قابل قبول جهت شهرسازی و خاک مناسب جهت استقرار سازه های بلند
* دسترسی مناسب به منابع آب ( آبهای زیر زمینی – آب سدهای نزدیک و ...)
* وضعیت جغرافیایی و طبیعی مناسب ( آب و هوا و اقلیم)
* فاصله مناسب با شهرهای بزرگ اطراف
* مکان شهر در فاصله حدود 65 کیلومتری تهران (40 دقیقه با اتومبیل و 20 دقیقه با قطار سریع‌السیر) قرار دارد .
* شهر جدید بر روی محور غرب تهران که پر جمعیت ترین و پر جاذبه ترین محور دسترسی به تهران است
* وجود هزاران هکتار زمین بایر و غیر کشاورزی با مالکیت عمومی بصورت یکپارچه در این مکان قرار دارد .
* شهر جدید هشتگرد در کنار اتوبان تهران–قزوین و در شمال جاده تهران – قزوین و راه آهن تهران-تبریز به مناطق غربی قراردارد این محورهای ارتباطی دسترسی شهر جدید را به تهران و شهرهای نزدیک در مناطق دیگر کشور تامین میکند .
* فاصله شهر جدید هشتگرد از شهر تهران 65 کیلومتر ، کرج 25 کیلومتر و قزوین 65 کیلومتر می‌باشد.
* در مطالعات آمایش سرزمین ایران، هشتگرد بعنوان یک منطقه مناسب توسعه شهرهای میانی در اطراف تهران تعیین شده است.
* وجود دشت غنی هشتگرد و نظرآباد می تواند در تامین مواد اولیه کشاورزی مورد نیاز شهر باشد.

طرح مسكن مهر شهر جديد هشتگرد
با توجه به نیاز اقشار کم در آمد به مسکن و در راستای اهداف اقتصادی دولت در این زمینه ، طرحی به پیشنهاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای احمدی نژاد به نام طرح مهر بعنوان تبصره 6 قانون بودجه سال 1386 کل کشور در اسفند ماه 1386 به تصویب رسید و براساس آیین‌نامه اجرایی بند " د" تبصره 6 ابلاغی اردیبهشت ماه 86 و دستور العمل اجرایی آیین نامه بند " د" تبصره 6 تیرماه 86 مقرر گردید متولی طرح وزارتین ، تعاون و مسکن و شهرسازی با همکاری و هماهنگی لازم نسبت به گزینش تعاونیها و احراز شرایط اعضاء و واگذاری زمین به صورت اجاره 99 ساله به تعاونیهای مسکن اقدام نماید .
عضویت : شرایط عضویت هر فرد : -1 عدم استفاده از وام مسکن 2 - نداشتن مسکن 3 - متاهل بودن
4 - افراد مجردی که سرپرست خانوار بوده و فاقد مسکن هستند 5 - دختران مجرد بالای 35 سال. حائز شرایط بودن هر عضو در تعاونی از طریق اداره تعاون و مسکن و شهرسازی صورت می گیرد .
در شرکت عمران شهر جدید هشتگرد تعداد 34761 واحد با انبوه سازان مسکن مهر تفاهم نامه و 10890 واحد قرارداد اجاره ای منعقد گردید و 24754 واحد با تعاونیهای مسکن قرارداد اجاره منعقد گردید که از این تعداد 11964 واحد از تعاونی‌های مسکن موفق به اخذ پروانه ساختمانی شدند و 8617 واحد انبوه سازان مسکن مهر موفق به اخذ پروانه ساختمانی گردیدند .
تعداد واحد معرفی شده به بانک جهت اخذ تسهیلات وام یک میلیون تومانی به تعداد 22 تعاونی و 8099 واحد موفق به اخذ دریافت تسهیلات شدند .
24 انبوه ساز به تعداد 34761 واحد انبوه سازان مسکن مهر تفاهم نامه و 10890 واحد قرارداد اجاره‌ای منعقد گردید .
سهمیه 55000 نفر در نظر گرفته شده است .

  • موقعيتي و بستري آماده براي مهاجريين تهران
  • راه اندازي مترو
  • نزديك بودن به پايتخت
  • آب و هواي بسيار عالي و معتدل
  • چشمندازي عالي

این خبر از طرف گروه مشاورین صدف|وب سایت آگهی املاک لیست قیمت خريد و فروش ملک
( http://www.amlake8gerd.com/news.php?extend.30 )


Power By :amlakesadaf.ir
زمان بازسازي صفحه :0.1288 ثانيه, 0.0413 براي هر جستجو .